Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Separatyści zignorowali oficjalny apel prezydenta Putina

Świat

– Nie zrezygnujemy z planów przeprowadzenia w niedzielę referendum niepodległościowego – powiedzieli dziś agencji Interfax przedstawiciele samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Rzecznik DRL Myrosław Rudenko zapewnił, że referendum, odbędzie się w niedzielę 11 maja. O odwołanie referendum zaapelował wczoraj do separatystów prezydent Rosji Władimir Putin. Wcześniej media poinformowały o podsłuchaniu rozmowy organizatorów referendum z rosyjskim rozmówcą, który instruował jak fałszować wyniki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15113592/separatysci-nie-sluchaja-putina-bedzie-referendum

Udostępnij

Prezydent Putin odwołuje referendum separatystów

Świat putin referendum separatyści ukraina

Za krok w dobrym kierunku uznał wczoraj po południu wybory prezydenta Ukrainy, które mają się odbyć 25 maja Władimir Putin. Zaapelował też do prorosyjskich separatystów, by odwołali zaplanowane na niedzielę referendum w sprawie niezależności wschodniej Ukrainy. Oficjalna zmiana stanowiska Kremla ogłoszona została w Moskwie na konferencji prasowej po rozmowie z prezydentem Szwajcarii i przewodniczącym OBWE Didierem Burkhalterem. Bezpośredni dialog narodowy na Ukrainie jest potrzebny, a jego warunkiem jest bezwarunkowe zaprzestanie wszelkiej przemocy; zarówno z wykorzystaniem armii, co jest absolutnie niedopuszczalne we współczesnym świecie, jak i nielegalnych formacji zbrojnych – powiedział Prezydent Putin.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,134642,15920765,Putin_zmienia_front_wobec_Ukrainy__Na_razie_tylko.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,134642,15920765,Putin_zmienia_front_wobec_Ukrainy__Na_razie_tylko.html