Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Masowo defraudowane były unijne dotacje na Internet

Polska

Trzy prokuratury prowadzą śledztwa w sprawie defraudacji unijnych pieniędzy przyznawanych przez administrację państwową na zwiększenie dostępności Internetu. Gliwiccy prokuratorzy postawili już zarzuty na defraudację ponad 10 milionów zł, do większej nie doszło, bo rozpoczęcie śledztwa wstrzymało wypłaty.

Rzecznik prasowy CBA, które defraudację wykryło, Jacek Dobrzyński powiedział, że sprawa jest wielowątkowa i rozwojowa. Śledztwa w podobnych sprawach, ale z udziałem innych firm i urzędników prowadzą prokuratury z Warszawy i Sosnowca.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://technologia.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/458230,wielka-afera-z-budowa-sieci-internetowej-w-polsce-do-gry-wchodza-sledczy.html

Udostępnij

Do kin wchodzi "Powstanie Warszawskie"

Polska film powstanie warszawskie

Film reklamowany jest jako pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction. Trwa 85 minut, zmontowany został współcześnie z autentycznych kronik filmowych z sierpnia 1944 roku, pokolorowanych i wyczyszczonych. Materiały z powstańczych walk i codziennego życia nagrane w czasie Powstania przez dwóch reporterów, pokazywane były zwykle w telewizji w krótkich fragmentach ilustrujących wiadomości o kolejnych rocznicach.  Autorami filmu są Joanna Pawluśkiewicz, Jan Ołdakowski i Piotr Śliwowski.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/powstanie-warszawskie-to-pierwszy-na-swiecie-dramat-wojenny-non-fiction-z-bohaterem-z-przypadku,0,1529656.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/powstanie-warszawskie-to-pierwszy-na-swiecie-dramat-wojenny-non-fiction-z-bohaterem-z-przypadku,0,1529656.html