Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Unia Europejska delegalizuje tradycyjne polskie wędliny

Gospodarka

Wytwórcy wędlin z Małopolski i Podkarpacia protestują dziś pod gmachem Sejmu w Warszawie przeciw unijnym normom zawartości benzoapirenu, które zaczną obowiązywać od września. Unia zakazuje sprzedaży wędlin zawierających więcej niż 2 mikrogramy benzoapirenu na kilogram. Według rządowego raportu ok. 20 proc. polskich wyrobów przekracza tę normę. W województwach małopolskim i podkarpackim, w których wytwarza się najwięcej tradycyjnych wyrobów, odsetek ten wynosi 70 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3/Artykul/1118987,Pikieta-przed-Sejmem-Wedliniarze-czestuja-politykow-wedzonkami

Udostępnij

Jeśli prognozy się sprawdzą, letnie urlopy będą tańsze

Gospodarka dolar euro frank szwajcarski kursy walut waluty złoty

Stanieje euro i frank szwajcarski, ale cena dolara nie spadnie poniżej psychologicznego progu 3 złotych, o walutowych prognozach analityków na najbliższe miesiące pisze portal Money.pl. Według analityków wzrost wartości złotego nie będzie gwałtowny, ale zauważalny jeszcze przed wakacjami. Złoty ma się umacniać jeśli sytuacja na Ukrainie nagle się nie pogorszy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prognoza;dla;zlotego;na;wakacje;sprawdz;czego;oczekuja;analitycy,69,0,1529413.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prognoza;dla;zlotego;na;wakacje;sprawdz;czego;oczekuja;analitycy,69,0,1529413.html