Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wydrukował działające pistolety na domowej drukarce 3D

Nauka i Technologie

Za wydrukowanie na swej domowej drukarce przestrzennej pistoletów, z których można strzelać został zatrzymany 27-letni mieszkaniec Kawasaki, należącego do aglomeracji tokijskiej Yoshitomo Imura, poinformowała dziś japońska telewizja NHK. Policja dowiedziała się o broni, po obejrzeniu w Internecie nagrania wideo o drukowaniu pistoletów i znalazła w domu Imury pięć pistoletów, w tym dwa, z których można było strzelać. W Japonii można kupić drukarki 3D, najtańsze kosztują ok. 450 euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Zatrzymano+mezczyzne+ktory+wydrukowal+pistolety+w+3D+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=22403

Udostępnij

NASA udostępnia w Internecie obraz Ziemi z satelity ISS

Nauka i Technologie HDEV ISS NASA transmisja video

Projekt HDEV (High Definition Earth Viewing) pozwala każdemu obserwować Ziemię z perspektywy satelity ISS. Transmisja w czasie rzeczywistym prowadzona jest w jakości HD z kilku kamer zamontowanych na stacji kosmicznej. Można też śledzić pozycję satelity.

Transmisja udostępniona jest na stronie http://eol.jsc.nasa.gov/HDEV/

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ustream.tv/channel/iss-hdev-payload

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ustream.tv/channel/iss-hdev-payload