Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Do kin wchodzi „Powstanie Warszawskie”

Polska

Film reklamowany jest jako pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction. Trwa 85 minut, zmontowany został współcześnie z autentycznych kronik filmowych z sierpnia 1944 roku, pokolorowanych i wyczyszczonych. Materiały z powstańczych walk i codziennego życia nagrane w czasie Powstania przez dwóch reporterów, pokazywane były zwykle w telewizji w krótkich fragmentach ilustrujących wiadomości o kolejnych rocznicach.  Autorami filmu są Joanna Pawluśkiewicz, Jan Ołdakowski i Piotr Śliwowski.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/powstanie-warszawskie-to-pierwszy-na-swiecie-dramat-wojenny-non-fiction-z-bohaterem-z-przypadku,0,1529656.html

Udostępnij

Reforma emerytalna jest zgodna z Konstytucją

Polska emerytury konstytucja trybunał konstytucyjny wyrok

Trybunał Konstytucyjny po dwudniowym posiedzeniu wydał wczoraj po południu wyrok w tej sprawie. Trybunał obradował w pełnym 15-osobowym składzie, ale sześciu sędziów zgłosiło zdania odrębne. – Ustawodawca polski, jak to miało miejsce w wielu krajach, zarówno zasobnych jak i ubogich, wybrał jako główny środek naprawczy podwyższenie wieku emerytalnego. Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że mógł był to uczynić  – można było usłyszeć w uzasadnieniu wyroku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15101280/sedziowie-trybunalu-praca-do-67-roku-zycia-konstytucyjna

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15101280/sedziowie-trybunalu-praca-do-67-roku-zycia-konstytucyjna