Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jest praca w Ameryce dla potrafiących łamać szyfry

Nieistotne

Amerykańska Agencja bezpieczeństwa Krajowego NSA będzie szukać pracowników zamieszczając na Twitterze zaszyfrowane wiadomości. Pierwsza wiadomość pojawiła się w poniedziałek. Rozszyfrował ją dziennik The Daily Dot: „Chcesz wiedzieć, jak to jest pracować w NSA? Sprawdzaj naszego Twittera w każdy poniedziałek maja, przeszukujemy rynek pracy, by lepiej chronić nasz naród”. Następne zaszyfrowane wiadomości publikowane będą przez NSA na Twitterze w kolejne poniedziałki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: https://twitter.com/NSACareers/status/463321993878994945

Udostępnij

Dzieci są zażenowane reklamami środków na potencję

Nieistotne dzieci reklama śodki na potencję suplementy diety

Stowarzyszenie Twoja Sprawa zaapelowało do stacji radiowych i telewizyjnych o nieemitowanie reklam suplementów diety mających podnosić sprawność seksualną w czasie, kiedy z odbiorników korzystają dzieci. Według stowarzyszenia środki na potencję reklamowane były w marcu 1400 razy. „Wielu rodziców podkreśla, że dzieci słuchając tego typu spotów czują zażenowanie i zawstydzenie”, głosi apel stowarzyszenia, które statutowo zajmuje się ochroną przestrzeni publicznej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://twojasprawa.org.pl/aktualnosci/akcja-konsumencka-rodzice-przeciwko-reklamom-stymulantow-w-radiu/#.U2m_1Haihtg

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://twojasprawa.org.pl/aktualnosci/akcja-konsumencka-rodzice-przeciwko-reklamom-stymulantow-w-radiu/#.U2m_1Haihtg