Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

NASA udostępnia w Internecie obraz Ziemi z satelity ISS

Nauka i Technologie

Projekt HDEV (High Definition Earth Viewing) pozwala każdemu obserwować Ziemię z perspektywy satelity ISS. Transmisja w czasie rzeczywistym prowadzona jest w jakości HD z kilku kamer zamontowanych na stacji kosmicznej. Można też śledzić pozycję satelity.

Transmisja udostępniona jest na stronie http://eol.jsc.nasa.gov/HDEV/

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.ustream.tv/channel/iss-hdev-payload

Udostępnij

Krew młodych myszy odmłodziła stare osobniki

Nauka i Technologie badania badania kliniczne uniwersytet

We krwi młodych myszy uczeni znaleźli białko nazwane GDF11, które jest odpowiedzialne za rozrost i różnicowanie komórek, a zatem, zdaniem uczonych , na proces starzenia się. Eksperymenty z myszami prowadzone na Uniwersytecie Stanforda i na Uniwersytecie Harvarda w USA dowiodły, że białko to działa odmładzająco na układ krążenia, mięśnie szkieletowe oraz mózg. Zespoły z obydwóch uniwersytetów planują badania kliniczne nad rezultatami podawania ludzkiego odpowiednika GDF11 ludziom.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,15912582,Zdumiewajace_odkrycie__mloda_krew_moze_byc_cudownym.html?piano_t=1       

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,15912582,Zdumiewajace_odkrycie__mloda_krew_moze_byc_cudownym.html?piano_t=1