Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Szybko i masowo rosyjskie sądy skazują Tatarów

Świat

Na grzywny skazanych zostało w poniedziałek i wtorek kilkadziesiąt osób, powiedział szef tatarskiego Medżilisu Refat Czubarow, wszyscy za to samo: udział w demonstracji przeciw niewpuszczeniu na Krym ich przywódcy, dysydenta i więźnia łagrów z czasów sowieckich Mustafy Dżemilowa. Grzywny wynoszące równowartość 300 dolarów są poważnym obciążeniem dla ubogich z reguły krymskich Tatarów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1117704,Tatarzy-krymscy-przesladowani-Zaczely-sie-sady-na-calym-polwyspie

Udostępnij

Tylko 50% głosujących było za aneksją Krymu - wynika z wycieku danych

Świat Krym Rada Praw Człowieka referendum rosja

Aneksję Krymu do Rosji poparło 50% głosujących w marcowym referendum a frekwencja wyniosła tylko 30% – wynika z danych opublikowanych przez Radę Praw Człowieka, organizację podległą prezydentowi Rosji. Dane szybko zostały usunięte ze strony Rady.

Według oficjalnych danych Kremla 97% głosujących głosowało za aneksją Krymu do Rosji a frekwencja wyniosła 83% uprawnionych. Podczas głosowania nie było obecnych międzynarodowych obserwatorów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.com/sites/paulroderickgregory/2014/05/05/putins-human-rights-council-accidentally-posts-real-crimean-election-results-only-15-voted-for-annexation/

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.com/sites/paulroderickgregory/2014/05/05/putins-human-rights-council-accidentally-posts-real-crimean-election-results-only-15-voted-for-annexation/