Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kredyty na PIT stają się coraz popularniejsze

Gospodarka

Druk PIT wypełniony i potwierdzony przez Urząd Skarbowy zastępuje zaświadczenie o zarobkach, które do niedawna stanowiło podstawowy dokument wymagany przez Banki przed udzieleniem kredytu. Kredyty na PIT proponowane są przez banki zwykle od kwietnia do czerwca. –  Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy kredytowej z wybraną instytucją finansową na podstawie druku PIT, warto jest poznać szczegóły, procedury oraz zasady takiej pożyczki – pisze portal Money.pl.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://marketmoney.pl/artykuly/kredyt-na-pit---co-warto-wiedziec,76,0,1524300.html

Udostępnij

Część kopalń zostanie zamknięta, nikt nie straci pracy

Gospodarka górnicy kompania węglowa

Program naprawy Kompanii  Węglowej opracowany zostanie w ciągu kilku tygodni, zapewnił prezes Mirosław Taras. W ubiegłym roku Kompania przyniosła ponad miliard zł strat, obecnie zgromadziła  5 mln ton węgla, którego nikt nie chce kupić. Nadmierne zapasy były przyczyną tygodniowego przerwania wydobycia. Górnicy bardzo ostro zaprotestowali. Zdaniem zarządu przyczyną kłopotów największej firmy górniczej na świecie jest spadek światowych cen węgla, ale też zła organizacja pracy w samej spółce oraz błędy w zarządzaniu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/miroslaw;taras;w;ciagu;kilku;tygodni;program;dla;kompanii;weglowej,253,0,1528573.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/miroslaw;taras;w;ciagu;kilku;tygodni;program;dla;kompanii;weglowej,253,0,1528573.html