Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Część kopalń zostanie zamknięta, nikt nie straci pracy

Gospodarka

Program naprawy Kompanii  Węglowej opracowany zostanie w ciągu kilku tygodni, zapewnił prezes Mirosław Taras. W ubiegłym roku Kompania przyniosła ponad miliard zł strat, obecnie zgromadziła  5 mln ton węgla, którego nikt nie chce kupić. Nadmierne zapasy były przyczyną tygodniowego przerwania wydobycia. Górnicy bardzo ostro zaprotestowali. Zdaniem zarządu przyczyną kłopotów największej firmy górniczej na świecie jest spadek światowych cen węgla, ale też zła organizacja pracy w samej spółce oraz błędy w zarządzaniu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/miroslaw;taras;w;ciagu;kilku;tygodni;program;dla;kompanii;weglowej,253,0,1528573.html

Udostępnij

Ministerstwo Finansów będzie piętnować unikających płacenia podatków

Gospodarka Centralny Rejestr Dłużników karuzela podatkowa ministerstwo finansow vat

Pakiet działań, mających poprawić efektywność administracji podatkowej w latach 2014–2017 przygotowało Ministerstwo Finansów.

MF planuje utworzyć w 2016 Centralny Rejestr Dłużników, w którym mają się znaleźć informacje o dłużnikach, posiadających zaległości nie tylko z tytułu podatków, należności ZUS i mandatów.

Kolejne działania to: zwalczanie oszustw podatkowych przy rozliczaniu podatku VAT, ograniczenie możliwości optymalizacyjnych w podatkach dochodowych i skłonienie podatników do dobrowolnego regulowania zobowiązań podatkowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biznes.newseria.pl/news/ministerstwo_finansow,p702121180

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biznes.newseria.pl/news/ministerstwo_finansow,p702121180