Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja grozi rządowi Ukrainy i Tatarom krymskim

Świat

Jeśli Kijów nie zdecyduje się na przerwanie „pacyfikacji ludności”, jak rosyjskie władze nazywają operację przeciw prorosyjskim bojówkom, Ukrainie grozi katastrofa humanitarna. Moskwa wzywa do rozmów władz z separatystami, chcąc na siebie wziąć rolę mediatora. Tatarom rosyjskie władze grożą karami za „działania ekstremalne” po tym , jak 2000 osób demonstrowało na Krymie przeciw niewpuszczeniu na półwysep ich przywódcy Mustafy Dżemilewa. Dżemilew jest mieszkańcem Krymu, ale przebywał w Kijowie. Po aneksji półwyspu Rosja zakazała mu, jako obywatelowi Ukrainy, wjazdu na swoje terytorium przez 5 lat.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ walki;na;ukrainie;rosja;wzywa;do;wycofania;wojsk;i;grozi;tatarom,28,0,1528348.html

Udostępnij

Putin chce zorganizować negocjacje rządu z separatystami

Świat putin rosja rząd separatyści ukraina

Aby pomóc Ukraińcom trzeba podjąć międzynarodowe wysiłki, w które powinna zaangażować się Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, uzgodnili dziś w telefonicznej rozmowie prezydent Władimir Putin i kanclerz Angela Merkel. Kilka godzin wcześniej wiceminister spraw zagranicznych Rosji Grigorij Karasin oznajmił, że potrzebna jest zewnętrzna pomoc w nawiązaniu dialogu władz Ukrainy z prorosyjskimi aktywistami. Prezydent Putin zapowiedział, że już w środę będzie rozmawiać na ten temat z przewodniczącym OBWE Didierem Burkhalterem, który ma przyjechać do Moskwy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/457922,rosja-wlaczy-sie-w-dzialania-na-rzecz-stabilizacji-sytuacji-na-ukrainie.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/457922,rosja-wlaczy-sie-w-dzialania-na-rzecz-stabilizacji-sytuacji-na-ukrainie.html