Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ministerstwo Finansów będzie piętnować unikających płacenia podatków

Gospodarka

Pakiet działań, mających poprawić efektywność administracji podatkowej w latach 2014–2017 przygotowało Ministerstwo Finansów.

MF planuje utworzyć w 2016 Centralny Rejestr Dłużników, w którym mają się znaleźć informacje o dłużnikach, posiadających zaległości nie tylko z tytułu podatków, należności ZUS i mandatów.

Kolejne działania to: zwalczanie oszustw podatkowych przy rozliczaniu podatku VAT, ograniczenie możliwości optymalizacyjnych w podatkach dochodowych i skłonienie podatników do dobrowolnego regulowania zobowiązań podatkowych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biznes.newseria.pl/news/ministerstwo_finansow,p702121180

Udostępnij

Bezrobocie niższe niż oczekiwane, na koniec 2014 poniżej 13%

Gospodarka bezrobocie ministerstwo pracy i pomocy społecznej poziom bezrobocia Władysław Kosiniak-Kamysz

Od końca 2013 roku spada poziom bezrobocia w Polsce, a dane za marzec pokazują, że spadek jest szybszy niż zakładany. W marcu 2014 bezrobocie wynosiło 13,6 proc, a w marcu 2013 — 14,3%.

„Jest duża szansa na to, że nasze wskaźniki, o których mówiliśmy w ustawie budżetowej – 13,8% bezrobocia na koniec roku – nie spełnią się, bo bezrobocie będzie poniżej 13%” – przewiduje Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. „Nie wiem jeszcze, jak bardzo poniżej, ale zrobimy wszystko, żeby te wartości były bliższe 12% niż 13%”, dodaje.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biznes.newseria.pl/news/w_kosiniakkamysz_na,p1714718790

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biznes.newseria.pl/news/w_kosiniakkamysz_na,p1714718790