Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wszystkie psy w Polsce mają być chipowane

Polska

Chipowania wszystkich psów domagają się samorządy, które finansują wyłapywanie bezpańskich psów i utrzymywanie schronisk. Obowiązek chipowania może wejść w życie w 2015 roku, poinformowało dzisiaj Ministerstwo Rolnictwa. W Polsce żyje ok. 13 milionów psów, z czego prawie połowa bezpańskich.

Koszt (dziś 70-100 złotych za chip, czyli łącznie miliard złotych) miałby być przerzucony na właścicieli psów i jednocześnie umożliwić pobieranie podatku, który obecnie wynosi teoretycznie do 121 złotych rocznie, w zależności od gminy, ale w praktyce nie ma instrumentów umożliwiających jego ściągnięcie a w Poznaniu wprowadzenie chipów nie pomogło.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=480882

Udostępnij

Mniej zabitych i wypadków, więcej pijanych i rannych

Polska długi weekend pijany kierowca śmiertelne wypadki drogowe

36 osób zginęło a 457 zostało rannych w 369 wypadkach drogowych podczas długiego weekendu. Policja zatrzymała 1539 pijanych kierowców. – „Nadal wśród głównych przyczyn wypadków są: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu” – poinformowała Iwona Kuc z Komendy Głównej Policji. W ubiegłym roku w trakcie pięciodniowego majowego weekendu doszło do 325 wypadków, w których zabitych zostało 39 osób, a 418 rannych. Zatrzymano wówczas ponad 2,2 tys. nietrzeźwych kierowców.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1116031,Dlugi-weekend-na-drogach-nie-zyje-36-osob-457-rannych

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1116031,Dlugi-weekend-na-drogach-nie-zyje-36-osob-457-rannych