Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bezrobocie niższe niż oczekiwane, na koniec 2014 poniżej 13%

Gospodarka

Od końca 2013 roku spada poziom bezrobocia w Polsce, a dane za marzec pokazują, że spadek jest szybszy niż zakładany. W marcu 2014 bezrobocie wynosiło 13,6 proc, a w marcu 2013 — 14,3%.

„Jest duża szansa na to, że nasze wskaźniki, o których mówiliśmy w ustawie budżetowej – 13,8% bezrobocia na koniec roku – nie spełnią się, bo bezrobocie będzie poniżej 13%” – przewiduje Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. „Nie wiem jeszcze, jak bardzo poniżej, ale zrobimy wszystko, żeby te wartości były bliższe 12% niż 13%”, dodaje.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biznes.newseria.pl/news/w_kosiniakkamysz_na,p1714718790

Udostępnij

Wyższa prognoza gospodarcza dla Polski z Brukseli

Gospodarka Bruksela Komisja Europejska UE Unia Europejska

Komisja Europejska przewiduje, że polska gospodarka w tym roku będzie rozwijała się w tempie 3,2 procent PKB. W lutym Bruksela ogłosiła, że przewidywany wzrost gospodarczy Polski wynieść ma 2,9 procent. Podstawowym źródłem wzrostu ma być, zdaniem ekonomistów, rosnący popyt wewnętrzny. W tym samym czasie gospodarka całej UE ma się rozwijać w tempie 1,6 procent, a eurolandu – 1,2 procent.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1116290,KE-podwyzsza-prognozy-PKB-dla-Polski-polska-gospodarka-nabiera-rozpedu

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1116290,KE-podwyzsza-prognozy-PKB-dla-Polski-polska-gospodarka-nabiera-rozpedu