Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Putin chce zorganizować negocjacje rządu z separatystami

Świat

Aby pomóc Ukraińcom trzeba podjąć międzynarodowe wysiłki, w które powinna zaangażować się Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, uzgodnili dziś w telefonicznej rozmowie prezydent Władimir Putin i kanclerz Angela Merkel. Kilka godzin wcześniej wiceminister spraw zagranicznych Rosji Grigorij Karasin oznajmił, że potrzebna jest zewnętrzna pomoc w nawiązaniu dialogu władz Ukrainy z prorosyjskimi aktywistami. Prezydent Putin zapowiedział, że już w środę będzie rozmawiać na ten temat z przewodniczącym OBWE Didierem Burkhalterem, który ma przyjechać do Moskwy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/457922,rosja-wlaczy-sie-w-dzialania-na-rzecz-stabilizacji-sytuacji-na-ukrainie.html

Udostępnij

Na Ukrainie trwa "wojna domowa ze wsparciem z zewnątrz"

Świat rosja separatyści UE ukraina Unia Europejska USA

Tak określił tamtejszą sytuację minister spraw wewnętrznych Polski Bartłomiej Sienkiewicz. Trwają zamieszki w Odessie, Słowiańsk, główna baza prorosyjskich bojówkarzy jest nadal oblężony, z Kramatorska wycofały się ukraińskie wojska, ale nie wiadomo, czy ich miejsce zajęły oddziały prorosyjskie. Poza Ukrainą trwa wojna na słowa: Rosjanie nadal kwestionują legalność kijowskiego rządu i dowodzą, że konieczna jest pomoc z zewnątrz, żeby doprowadzić strony konfliktu do rozmów, rządy zachodnie mnożą apele, wezwania i ostrzeżenia, szefowie NATO i UE wydają komunikaty.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1115978,Trwa-walka-o-wschod-Ukrainy-Odwrot-armii-z-Kramatorska-Slowiansk-odciety?google_editors_picks=true

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1115978,Trwa-walka-o-wschod-Ukrainy-Odwrot-armii-z-Kramatorska-Slowiansk-odciety?google_editors_picks=true