Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Sztuczna inteligencja jest groźna, mówi Stephen Hawking

Nauka i Technologie

Nie wiemy, co się stanie, kiedy rozwijać się zacznie sztuczna inteligencja, piszą w „The Independent” Stephen Hawking, Stuart Russel, Frak Wilczek i Max Tegmark. „Można sobie wyobrazić technologię, która przechytrzyłaby rynki finansowe, przerosłaby możliwościami ludzkich wynalazców, wywiodłaby w pole światowych przywódców i stworzyłaby broń, której nie będziemy nawet w stanie zrozumieć”, piszą uczeni. Nieuchronne jest ich zdaniem, że sztuczna inteligencja, do której jest jeszcze daleko, ale kiedyś powstanie, będzie zdolna sama udoskonalać swoje kolejne wersje.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Stephen-Hawking-ostrzega-przed-sztuczna-inteligencja,wid,16579257,wiadomosc.html?ticaid=112abc

Udostępnij

Smartfon połączy się z superkomputerem

Nauka i Technologie aplikacja IBM superkomputer Watson

Dokładniej, z superkomputerem „Watson” zbudowanym przez IBM w 2011 roku. O Watsonie było głośno, kiedy wygrał teleturniej Jeopardy – jego polskim odpowiednikiem był „Va Banque” – z dwoma przeciwnikami, z których jeden zwyciężał w teleturnieju 74 razy, a drugi zdobył w nim najwięcej pieniędzy. Trwają prace nad aplikacją, która ma umożliwić zadawanie pytań „Watsonowi”. „Pod koniec kwietnia IBM ogłosił 25 najlepszych pomysłów na aplikacje”, informuje portal Money.pl. „Trzy z nich, wybrane do 30 maja będą przez firmę rozwijane – na ten cel przeznaczono 100 milionów dolarów.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/it-i-telekomunikacja/artykul/superkomputer-watson-wygral-teleturniej-teraz-mozesz-go-miec-w-smartfonie,250,0,1526778.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/it-i-telekomunikacja/artykul/superkomputer-watson-wygral-teleturniej-teraz-mozesz-go-miec-w-smartfonie,250,0,1526778.html