Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Mniej zabitych i wypadków, więcej pijanych i rannych

Polska

36 osób zginęło a 457 zostało rannych w 369 wypadkach drogowych podczas długiego weekendu. Policja zatrzymała 1539 pijanych kierowców. – „Nadal wśród głównych przyczyn wypadków są: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu” – poinformowała Iwona Kuc z Komendy Głównej Policji. W ubiegłym roku w trakcie pięciodniowego majowego weekendu doszło do 325 wypadków, w których zabitych zostało 39 osób, a 418 rannych. Zatrzymano wówczas ponad 2,2 tys. nietrzeźwych kierowców.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1116031,Dlugi-weekend-na-drogach-nie-zyje-36-osob-457-rannych

Udostępnij

Nie było kwiatów pod pomnikiem sowieckiego generała

Polska Armia Krajowa pomnik rosja sowiecki generał

Nieznani sprawcy stłukli tablicę, a na samym pomniku wymalowali wczoraj symbol Polski Walczącej i napis „precz z komuną” oraz „mordercy”. Pod pomnik generała Iwana Czerniachowskiego w Pieniężnie na Warmii miał wczoraj przyjechać z kwiatami gubernator obwodu Nikołaj Cukanow w asyście kilkuset motocyklistów. Nie przyjechał, kiedy dowiedział się o zniszczeniu pomnika. General Czerniachowski jest odpowiedzialny za krwawą rozprawę z oddziałami AK na Wileńszczyźnie, pomnik stanął tam, gdzie zginął w walkach z Niemcami. Burmistrz Pieniężna domaga się rozebrania pomnika i przeniesienia w inne miejsce, sprzeciwia się temu Kreml określając taki zamiar jako „barbarzyński”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/457885,rosja-nie-pozwala-usunac-pomnika-radzieckiego-generala-z-pieniezna.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/457885,rosja-nie-pozwala-usunac-pomnika-radzieckiego-generala-z-pieniezna.html