Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Podatki Polaków są niskie, ale średnią zaniżają bogaci

Gospodarka

W Polsce stosunek dochodów podatkowych do PKB wynosi 32,5%. Średnia dla krajów OECD to 34,1%, a krajów OECD z Europy Środkowej na poziomie 34,5%, podaje Ignacy Morawski, główny ekonomista Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Jednak osoba zarabiająca 167% średniej krajowej ponosi obciążenie rzędu 25,2%, a im wyżej, tym niższe podatki, jak uważa Morawski. Ponadto bogatsi mogą optymalizować stopę opodatkowania przez rozliczanie się stałym, 19% podatkiem na działalności gospodarczej.

Według Morawskiego odchodzi się już od idei podatku liniowego, zamiast tego proponując podniesienie kwoty wolnej od podatku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://m.pb.pl/3658449,78223,polacy-placa-wysokie-podatki-ale-tylko-ubodzy-polacy3658449,78223,polacy-placa-wysokie-podatki-ale-tylko-ubodzy-polacy?dimension=640

Udostępnij

Giełda papierów wartościowych powstaje w Birmie

Gospodarka Birma giełda Rangun Tokio

W opracowaniu założeń powstającej giełdy w stolicy Birmy  Rangunie weźmie udział zespół specjalistów z japońskiego Ministerstwa Finansów, giełdy papierów wartościowych z Tokio oraz birmańskiego Ministerstwa Finansów. Koszt utworzenia giełdy wynieść ma około 32 milionów dolarów, z czego 17 milionów dolarów wyłoży rząd Birmy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/05/04/japonia-pomoze-birmie-otworzyc-gielde-papierow-wartosciowych/

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/05/04/japonia-pomoze-birmie-otworzyc-gielde-papierow-wartosciowych/