Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Smartfon połączy się z superkomputerem

Nauka i Technologie

Dokładniej, z superkomputerem „Watson” zbudowanym przez IBM w 2011 roku. O Watsonie było głośno, kiedy wygrał teleturniej Jeopardy – jego polskim odpowiednikiem był „Va Banque” – z dwoma przeciwnikami, z których jeden zwyciężał w teleturnieju 74 razy, a drugi zdobył w nim najwięcej pieniędzy. Trwają prace nad aplikacją, która ma umożliwić zadawanie pytań „Watsonowi”. „Pod koniec kwietnia IBM ogłosił 25 najlepszych pomysłów na aplikacje”, informuje portal Money.pl. „Trzy z nich, wybrane do 30 maja będą przez firmę rozwijane – na ten cel przeznaczono 100 milionów dolarów.”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/it-i-telekomunikacja/artykul/superkomputer-watson-wygral-teleturniej-teraz-mozesz-go-miec-w-smartfonie,250,0,1526778.html

Udostępnij

Reklamy kłamią, suplementy diety nie odchudzają

Nauka i Technologie odchudzanie suplement diety udar mózgu zawał serca

Intensywnie reklamowane w mediach specyfiki mające wspomagać odchudzanie są nieskuteczne, mówią lekarze. W najlepszym przypadku poprawiają nieco przemianę materii, ale na spadek masy ciała wpływu nie mają – zwykle nie przynoszą żadnych skutków. Niebezpieczne mogą być środki nieznanego pochodzenia sprzedawane przez Internet. Zawierają zwykle zakazaną od 2010 roku sibutraminę powodującą spadek łaknienia, ale też prowadzącą w ponad 10 procentach przypadków do zawału serca lub udaru mózgu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://fakty.interia.pl/zdrowie/news-uwaga-na-tabletki-na-odchudzanie,nId,1419270

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://fakty.interia.pl/zdrowie/news-uwaga-na-tabletki-na-odchudzanie,nId,1419270