Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Giełda papierów wartościowych powstaje w Birmie

Gospodarka

W opracowaniu założeń powstającej giełdy w stolicy Birmy  Rangunie weźmie udział zespół specjalistów z japońskiego Ministerstwa Finansów, giełdy papierów wartościowych z Tokio oraz birmańskiego Ministerstwa Finansów. Koszt utworzenia giełdy wynieść ma około 32 milionów dolarów, z czego 17 milionów dolarów wyłoży rząd Birmy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/05/04/japonia-pomoze-birmie-otworzyc-gielde-papierow-wartosciowych/

Udostępnij

Projekty ustaw o gazie łupkowym nareszcie trafiły do Sejmu

Gospodarka gaz gaz łupkowy Sejm ustawa

Pierwsza z ustaw ma regulować problemy związane z poszukiwaniem, koncesjami oraz interesami państwa, druga dotyczy opodatkowania wydobycia gazu łupkowego. Nad projektami dwóch ustaw od poniedziałku ma pracować Sejm. Najważniejsze zdaniem przedsiębiorców jest uproszczenie procedur polegające na wprowadzeniu jednej koncesji poszukiwawczo-rozpoznawczo-wydobywczej zamiast obowiązujących teraz kilku osobnych oraz zapisie, że badania geofizyczne będzie można prowadzić tylko na podstawie zgłoszenia, bez konieczności ubiegania się o koncesję.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przelom;w;sprawie;gazu;lupkowego;ustawy;w;sejmie,196,0,1527492.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przelom;w;sprawie;gazu;lupkowego;ustawy;w;sejmie,196,0,1527492.html