Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nie było kwiatów pod pomnikiem sowieckiego generała

Polska

Nieznani sprawcy stłukli tablicę, a na samym pomniku wymalowali wczoraj symbol Polski Walczącej i napis „precz z komuną” oraz „mordercy”. Pod pomnik generała Iwana Czerniachowskiego w Pieniężnie na Warmii miał wczoraj przyjechać z kwiatami gubernator obwodu Nikołaj Cukanow w asyście kilkuset motocyklistów. Nie przyjechał, kiedy dowiedział się o zniszczeniu pomnika. General Czerniachowski jest odpowiedzialny za krwawą rozprawę z oddziałami AK na Wileńszczyźnie, pomnik stanął tam, gdzie zginął w walkach z Niemcami. Burmistrz Pieniężna domaga się rozebrania pomnika i przeniesienia w inne miejsce, sprzeciwia się temu Kreml określając taki zamiar jako „barbarzyński”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/457885,rosja-nie-pozwala-usunac-pomnika-radzieckiego-generala-z-pieniezna.html

Udostępnij

Pierwszy dzień matury już w poniedziałek

Polska egzamin matura maturzyści

Prawie 334 tysiące tegorocznych maturzystów rozpocznie jutro o godzinie 9.00 pisemny egzamin z języka polskiego. Wszyscy maturzyści rozwiązują te same testy sprawdzane potem w okręgowych komisjach egzaminacyjnych. Maturzyści muszą przystąpić do egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z matematyki i z nowożytnego języka obcego. Chętni mogą zdawać każdy z tych egzaminów na poziomie rozszerzonym. Ponadto każdy może wybrać do sześciu egzaminów z przedmiotów dodatkowych. Egzaminy pisemne trwać będą do 23 maja, potem do 30 maja odbywać się będą egzaminy ustne.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1115625,Matura-2014-Egzamin-z-jezyka-polskiego-juz-jutro

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1115625,Matura-2014-Egzamin-z-jezyka-polskiego-juz-jutro