Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zakończyły się wybory prezydenckie w Panamie

Świat

W wyborach zwyciężył konserwatywny polityk, dotychczasowy wiceprezydent Juan Carlos Varela. Jak podaje panamski trybunał wyborczy zwycięzca wyborów, startując z opozycji, zdobył 40 procent głosów, wyprzedzając najpoważniejszych konkurentów: Jose Domingo Ariasa oraz lewicowego byłego burmistrza miasta Panama, Juana Carlosa Navarrę.
Varela jest autorem programu rządowej pomocy dla starych ludzi bez emerytur. Najbogatszy kraj Ameryki Łacińskiej ma obecnie problemy z inflacją.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://fakty.interia.pl/swiat/news-panama-konserwatysta-varela-zwyciezca-wyborow-prezydenckich,nId,1419610

Udostępnij

3 tygodnie zostały do wyborów do Parlamentu Europejskiego

Świat parlament europejski Unia Europejska wybory

W Polsce 25 maja 2014 odbędą się wybory do VIII kadencji Parlamentu Europejskiego. W innych krajach Europy, wybory odbędą się w dniach 22-25 maja i pozwolą wyłonić 751 eurodeputowanych. 51 polskich europosłów będzie szóstą pod względem liczby siłą w PE (proporcjonalną do liczby mieszkańców). Europosłowie zasiądą w PE na pięcioletnią kadencję.

W VII kadencji największą partią w Parlamencie Europejskim była Europejska Partia Ludowa, której partiami członkowskimi są m.in. Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Główną kompetencją Parlamentu Europejskiego jest wspólne z Radą Europejską stanowienie prawa. PE zatwierdza Komisję Europejską i może złożyć wotum nieufności wobec niej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_do_Parlamentu_Europejskiego_w_2014_roku

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_do_Parlamentu_Europejskiego_w_2014_roku