Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

3 tygodnie zostały do wyborów do Parlamentu Europejskiego

Świat

W Polsce 25 maja 2014 odbędą się wybory do VIII kadencji Parlamentu Europejskiego. W innych krajach Europy, wybory odbędą się w dniach 22-25 maja i pozwolą wyłonić 751 eurodeputowanych. 51 polskich europosłów będzie szóstą pod względem liczby siłą w PE (proporcjonalną do liczby mieszkańców). Europosłowie zasiądą w PE na pięcioletnią kadencję.

W VII kadencji największą partią w Parlamencie Europejskim była Europejska Partia Ludowa, której partiami członkowskimi są m.in. Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Główną kompetencją Parlamentu Europejskiego jest wspólne z Radą Europejską stanowienie prawa. PE zatwierdza Komisję Europejską i może złożyć wotum nieufności wobec niej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_do_Parlamentu_Europejskiego_w_2014_roku

Udostępnij

UE domaga się śledztwa w sprawie wypadków w Odessie

Świat Odessa śledztwo UE Unia Europejska

– Wydarzenia, które doprowadziły do śmierci wielu ludzi, powinny zostać wyjaśnione w toku niezależnego śledztwa, a winni tych kryminalnych czynów muszą zostać osądzeni – powiedziała dziś szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton. W piątek w Odessie najpierw zginęły cztery osoby uczestniczące w demonstracji za jednością Ukrainy zaatakowanej przez uzbrojone prorosyjskie bojówki, a zaraz potem w pożarze siedziby związków zawodowych w mieście zginęło 31 osób. Po tych wypadkach w Odessie ogłoszona została trzydniowa żałoba.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1115506,Zaloba-narodowa-w-Odessie-Szefowa-dyplomacji-UE-chce-niezaleznego-sledztwa

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1115506,Zaloba-narodowa-w-Odessie-Szefowa-dyplomacji-UE-chce-niezaleznego-sledztwa