Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

UE domaga się śledztwa w sprawie wypadków w Odessie

Świat

– Wydarzenia, które doprowadziły do śmierci wielu ludzi, powinny zostać wyjaśnione w toku niezależnego śledztwa, a winni tych kryminalnych czynów muszą zostać osądzeni – powiedziała dziś szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton. W piątek w Odessie najpierw zginęły cztery osoby uczestniczące w demonstracji za jednością Ukrainy zaatakowanej przez uzbrojone prorosyjskie bojówki, a zaraz potem w pożarze siedziby związków zawodowych w mieście zginęło 31 osób. Po tych wypadkach w Odessie ogłoszona została trzydniowa żałoba.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1115506,Zaloba-narodowa-w-Odessie-Szefowa-dyplomacji-UE-chce-niezaleznego-sledztwa

Udostępnij

Dywersanci z Rosji i Naddniestrza atakowali w Odessie

Świat Odessa rosja separatyści ukraina

Według rzeczniczki ukraińskiej służby bezpieczeństwa Kateryny Kosariewej w ulicznych starciach uczestniczyły uzbrojone grupy, które przeniknęły z Naddniestrza, samozwańczego prorosyjskiego państwa, które oderwało się od Mołdawii. Koordynować akcje natomiast mieli dywersanci z Rosji.. Podobnie zarzuty wygłosił szef administracji prezydenta Ukrainy Serhij Paszynski. „Oświadczenie Serhija Paszynskiego to brednie. Nie tylko dla specjalistów, ale także dla zwykłych obywateli było oczywiste, że ludzie, którzy wyszli na dzisiejsze wiece byli zwykłymi obywatelami Odessy”, oświadczyło w odpowiedzi rosyjskie MSZ i oskarżyło aktywistów Euromajdanu z Kijowa o umyślne podpalenie budynku, w którym schronić się mieli zwolennicy oderwania się Odessy od Ukrainy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1115232,SBU-starcia-w-Odessie-koordynowaly-grupy-z-Rosji

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1115232,SBU-starcia-w-Odessie-koordynowaly-grupy-z-Rosji