Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Dywersanci z Rosji i Naddniestrza atakowali w Odessie

Świat

Według rzeczniczki ukraińskiej służby bezpieczeństwa Kateryny Kosariewej w ulicznych starciach uczestniczyły uzbrojone grupy, które przeniknęły z Naddniestrza, samozwańczego prorosyjskiego państwa, które oderwało się od Mołdawii. Koordynować akcje natomiast mieli dywersanci z Rosji.. Podobnie zarzuty wygłosił szef administracji prezydenta Ukrainy Serhij Paszynski. „Oświadczenie Serhija Paszynskiego to brednie. Nie tylko dla specjalistów, ale także dla zwykłych obywateli było oczywiste, że ludzie, którzy wyszli na dzisiejsze wiece byli zwykłymi obywatelami Odessy”, oświadczyło w odpowiedzi rosyjskie MSZ i oskarżyło aktywistów Euromajdanu z Kijowa o umyślne podpalenie budynku, w którym schronić się mieli zwolennicy oderwania się Odessy od Ukrainy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1115232,SBU-starcia-w-Odessie-koordynowaly-grupy-z-Rosji

Udostępnij

Rumunia zlikwiduje 70 podatków w ciągu jednego dnia

Świat podatki rumunia victor ponta

70 podatków może zostać zlikwidowanych z dnia na dzień, bez uszczerbku na budżecie państwa, ogłosił premier Rumunii, Victor Ponta. Rumuńskie Ministerstwo Finansów szacuje, że kolejnych 30-40 podatków może zostać zlikwidowane. W Rumunii obowiązuje 131 obciążeń podatkowych.

Według raportu PwC, Rumuńscy przedsiębiorcy muszą płacić najwięcej podatków w Unii Europejskiej, co zajmuje im 214 godzin rocznie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.romania-insider.com/romania-plans-to-cut-red-tape-by-eliminating-70-taxes-within-a-day/119998/

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.romania-insider.com/romania-plans-to-cut-red-tape-by-eliminating-70-taxes-within-a-day/119998/