Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Cyfrowy grobowiec Tutanchamona udostępniony do zwiedzania

Nauka i Technologie

Skanowanie i filmowanie wnętrza trwało osiem lat i pozwoliło na wierne odtworzenie wnętrza grobu faraona. Ci, którzy byli w rzeczywistym grobowcu i w replice twierdzą, że nie widać żadnej różnicy. Grobowiec w technologii 3D znajduje się przy wejściu do Doliny Królów, obok jest niewielkie muzeum. Prawdziwy grobowiec w Dolinie Królów został zamknięty, bo od odkrycia go przez Howarda Cartera przez 93 lata ludzkie oddechy, wilgoć i grzyby niszczyły malowidła na ścianach.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15023391/turysta-xxi-wieku-zwiedzi-grobowiec-tutanchamona-w-3d

Udostępnij

Krakowski Estimote zainstaluje beacony na Heathrow

Nauka i Technologie beacon estimote heatrow

Krakowski startup Estimote zainstaluje na londyńskim lotnisku Heatrow tzw. beacony, czyli miniaturowe komputery zdolne do bezprzewodowego namierzania komórek i tabletów, a następnie komunikacji z użytkownikami. To pierwsze takie wdrożenie na lotnisku i jedno z pierwszych na większą skalę na całym świecie.

Beacony pozwolą przygotować kartę pokładową kiedy pasażer będzie zbliżał się do odpowiedniego punktu albo poinformować, że trzeba już kierować się na pokład. Ponadto pasażerowie będą mogli dostać na swój telefon zniżki, kiedy będą przechodzili obok sklepów i punktów usługowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/tech/eksperyment-co-robi-krakowski-estimote-z-virgin-na-londynskim-heathrow_a16157

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/tech/eksperyment-co-robi-krakowski-estimote-z-virgin-na-londynskim-heathrow_a16157