Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Krakowski Estimote zainstaluje beacony na Heathrow

Nauka i Technologie

Krakowski startup Estimote zainstaluje na londyńskim lotnisku Heatrow tzw. beacony, czyli miniaturowe komputery zdolne do bezprzewodowego namierzania komórek i tabletów, a następnie komunikacji z użytkownikami. To pierwsze takie wdrożenie na lotnisku i jedno z pierwszych na większą skalę na całym świecie.

Beacony pozwolą przygotować kartę pokładową kiedy pasażer będzie zbliżał się do odpowiedniego punktu albo poinformować, że trzeba już kierować się na pokład. Ponadto pasażerowie będą mogli dostać na swój telefon zniżki, kiedy będą przechodzili obok sklepów i punktów usługowych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/tech/eksperyment-co-robi-krakowski-estimote-z-virgin-na-londynskim-heathrow_a16157

Udostępnij

Gołym okiem można zobaczyć na majowym niebie Merkurego, Marsa i Saturna oraz Plutona

Nauka i Technologie obserwacja planety

Spojrzawszy przez lornetkę można też dojrzeć planetoidę Westa. Saturn 10 maja znajdzie się w opozycji do Słońca – mówiąc inaczej Ziemia będzie między Słońcem a Saturnem – i wyjątkowo blisko naszej planety. Już przy powiększeniu 20-30 razy dojrzymy piękne pierścienie Saturna i jego najjaśniejsze księżyce – powiedział w Polskim Radiu dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie. Dobrze widoczny jest też Mars, a w trzeciej dekadzie maja można będzie obserwować Merkurego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/266/Artykul/1115008,W-maju-na-niebie-planety-oraz-Westa-

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/266/Artykul/1115008,W-maju-na-niebie-planety-oraz-Westa-