Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Do 2015 roku bez podwyzek akcyzy na papierosy

Gospodarka

Do 2015 roku może nie być podwyżek akcyzy na papierosy, mówi Ludwik Kotecki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów. Dotychczas rząd tłumaczył podwyżki wymogami unijnymi, jednak poziom narzucony przez UE udało się w Polsce uzyskać 4 lata przed czasem.

Doprowadziło to do ucieczki 25% rynku tytoniu do szarej strefy i zmniejszenie wpływów do budżetu. W ciągu ostatnich 10 lat cena papierosów wzrosła o 250%.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title,Akcyza-na-papierosy-nie-wzrosnie-ale-bedzie-podatek-od-skretow,wid,16567675,wiadomosc.html?ticaid=112a96

Udostępnij

Czas automatycznego wyłączania się ekspresów do kawy i telewizorów reguluje unijna dyrektywa

Gospodarka dyrektywa UE Unia Europejska

Na przykład używane w domach ekspresy do kawy z filtrem przelewowym, w których kawa jest przechowywana w izolowanym dzbanku, muszą same wyłączać się po pięciu minutach od „zakończenia ostatniego cyklu parzenia lub 30 minut po zakończeniu usuwania kamienia lub procesu automatycznego czyszczenia”. Podobnie szczegółowe regulacje dotyczą innych rodzajów ekspresów oraz różnych typów telewizorów. Dyrektywa zobowiązuje władze państw należących do UE do badania czasu przechodzenia w stan czuwania każdego typu ekspresu do kawy albo telewizora wprowadzanego na rynek i dopuszczania do sprzedaży tylko tych, które mieszczą się w limitach wyznaczonych w Brukseli.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: https://finanse.wp.pl/kat,1037883,title,Unia-reguluje-dzialanie-telewizorow-i-ekspresow-do-kawy,wid,16550225,wiadomosc.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: https://finanse.wp.pl/kat,1037883,title,Unia-reguluje-dzialanie-telewizorow-i-ekspresow-do-kawy,wid,16550225,wiadomosc.html