Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rumunia zlikwiduje 70 podatków w ciągu jednego dnia

Świat

70 podatków może zostać zlikwidowanych z dnia na dzień, bez uszczerbku na budżecie państwa, ogłosił premier Rumunii, Victor Ponta. Rumuńskie Ministerstwo Finansów szacuje, że kolejnych 30-40 podatków może zostać zlikwidowane. W Rumunii obowiązuje 131 obciążeń podatkowych.

Według raportu PwC, Rumuńscy przedsiębiorcy muszą płacić najwięcej podatków w Unii Europejskiej, co zajmuje im 214 godzin rocznie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.romania-insider.com/romania-plans-to-cut-red-tape-by-eliminating-70-taxes-within-a-day/119998/

Udostępnij

Obserwatorzy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie są wolni

Świat OBWE rosja separatyści ukraina

Nie wiadomo jednak, czy prorosyjscy separatyści zwolnili wszystkich porwanych obserwatorów, czy też zatrzymali pięciu ukraińskich wojskowych, którzy towarzyszyli międzynarodowej misji; oświadczenie OBWE mówi o siedmiu uwolnionych, specjalny wysłannik prezydenta Rosji Władimir Łukin oraz przetrzymujący zakładników dowódca separatystów Wiaczesław Ponomariow mówią o dwunastu. Obserwatorzy zostali uwolnieni po nocnym ataku wojsk na obiekty opanowane przez prorosyjskich bojówkarzy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/794141,ukraina-obwe-potwierdza-obserwatorzy-zostali-uwolnieni.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/794141,ukraina-obwe-potwierdza-obserwatorzy-zostali-uwolnieni.html