Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Gołym okiem można zobaczyć na majowym niebie Merkurego, Marsa i Saturna oraz Plutona

Nauka i Technologie

Spojrzawszy przez lornetkę można też dojrzeć planetoidę Westa. Saturn 10 maja znajdzie się w opozycji do Słońca – mówiąc inaczej Ziemia będzie między Słońcem a Saturnem – i wyjątkowo blisko naszej planety. Już przy powiększeniu 20-30 razy dojrzymy piękne pierścienie Saturna i jego najjaśniejsze księżyce – powiedział w Polskim Radiu dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie. Dobrze widoczny jest też Mars, a w trzeciej dekadzie maja można będzie obserwować Merkurego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/266/Artykul/1115008,W-maju-na-niebie-planety-oraz-Westa-

Udostępnij

Najlepsze marsjańskie łaziki powstają w Białymstoku

Nauka i Technologie konkurs marsjański politechnika Politechnika Bialostocka robot Stany Zjednoczone studenci

Studenci Politechniki Białostockiej trzykrotnie jeździli z robotami na zawody University Rover Challenge w bazie marsjańskiej na pustyni w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych i dwa razy wygrali. Łazik marsjański Hyperion 2, skonstruowany przez studentów, jest już gotowy. W tym roku do konkursu zakwalifikowało się 31 drużyn: ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Indii, Bangladeszu, Egiptu i Polski. Oprócz łazika z Politechniki Białostockiej, do konkursu staną marsjańskie pojazdy z Rzeszowa, Warszawy, Częstochowy i Szczecina.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/studenci-politechniki-bialostockiej-zbudowali-kolejnego-lazika-marsjanskiego/bhbh5

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/studenci-politechniki-bialostockiej-zbudowali-kolejnego-lazika-marsjanskiego/bhbh5