Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ponad 2100 osób zginęło w lawinie błotnej W Afganistanie

Świat

Lawina wywołana długotrwałymi ulewami zalała miejscowość Hobo Barik w północno-wschodnim Afganistanie i pogrzebała ludzi oraz ok. 300 domów. Akcja ratunkowa była utrudniona z powodu braku na miejscu katastrofy odpowiednich narzędzi i sprzętu, brakowało nawet łopat. Rzecznik gubernatora prowincji Nawid Forotan, powiedział Reutersowi, że niezbędna jest pomoc humanitarna, bo pozostali przy życiu ludzie stracili cały dobytek, a doraźnie brakuje żywności i pomocy medycznej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lawina-blotna-zmiotla-wies-w-afganistanie-nie-zyje-ponad-2100-osob/dnrdt

Udostępnij

Krwawe walki i próby negocjacji na Ukrainie, ostrzeżenia i groźby z Rosji, Europy oraz USA

Świat Europa rosja ukraina USA walka wojna

Negocjować po piątkowym ataku sił rządowych chcą prorosyjscy bojówkarze ze Słowiańska. Bojówkarze z Ługańska opuszczają zajęte budynki, informują władze z Kijowa. W innych regionach starcia nasilają się. Pożar budynku związków zawodowych pochłonął w Odessie 38 ofiar, wcześniej na ulicach zginęły co najmniej 4 osoby, kiedy prorosyjscy bojówkarze zaatakowali demonstrację zwolenników jedności. Separatyści zajęli centrum sterowania ruchem kolejowym pod miastem Jasynuwata, na północ od Doniecka i zatrzymali pociągi.
Rosja obwinia Kijów o krwawe represje i żąda zaprzestania walk, Ukraina oskarża Moskwę o przysłanie wyszkolonych i uzbrojonych dywersantów, zachód przestrzega Rosję przed wysłaniem na Ukrainę regularnych oddziałów i grozi sankcjami. Amerykański sekretarz stanu John Kerry odwołał zaplanowaną na wieczór naszego czasu rozmowę telefoniczną z szefem rosyjskiego MSZ, Siergiejem Ławrowem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sytuacja;na;ukrainie;szturm;w;slowiansku;walki;na;ulicach;odessy,69,0,1526597.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sytuacja;na;ukrainie;szturm;w;slowiansku;walki;na;ulicach;odessy,69,0,1526597.html