Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Czas automatycznego wyłączania się ekspresów do kawy i telewizorów reguluje unijna dyrektywa

Gospodarka

Na przykład używane w domach ekspresy do kawy z filtrem przelewowym, w których kawa jest przechowywana w izolowanym dzbanku, muszą same wyłączać się po pięciu minutach od „zakończenia ostatniego cyklu parzenia lub 30 minut po zakończeniu usuwania kamienia lub procesu automatycznego czyszczenia”. Podobnie szczegółowe regulacje dotyczą innych rodzajów ekspresów oraz różnych typów telewizorów. Dyrektywa zobowiązuje władze państw należących do UE do badania czasu przechodzenia w stan czuwania każdego typu ekspresu do kawy albo telewizora wprowadzanego na rynek i dopuszczania do sprzedaży tylko tych, które mieszczą się w limitach wyznaczonych w Brukseli.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: https://finanse.wp.pl/kat,1037883,title,Unia-reguluje-dzialanie-telewizorow-i-ekspresow-do-kawy,wid,16550225,wiadomosc.html

Udostępnij

Rząd chce parytetów w prywatnych spółkach

Gospodarka Ministerstwo Gospodarki parytety rady nadzorcze

Wprowadzenie parytetów w radach nadzorczych prywatnych spółek proponuje Ministerstwo Gospodarki. Do 2020 w radach nadzorczych miałoby zasiadać 40% kobiet, jak chce Komisja Europejska.

MG nie jest pewne, czy wdrożenie parytetów to dobry pomysł i może rozważyć ich niewprowadzanie, jeśli stanowisko biznesu będzie pozytywne. Parytety mogą być rozwiązaniem sprzecznym z Konstytucją RP, jako nadmierna ingerencja w wolność gospodarczą, a ściślej, w prawo własności i autonomię spółek.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biznes.newseria.pl/news/ministerstwo_gospodarki,p513228329

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biznes.newseria.pl/news/ministerstwo_gospodarki,p513228329