Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Najlepsze marsjańskie łaziki powstają w Białymstoku

Nauka i Technologie

Studenci Politechniki Białostockiej trzykrotnie jeździli z robotami na zawody University Rover Challenge w bazie marsjańskiej na pustyni w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych i dwa razy wygrali. Łazik marsjański Hyperion 2, skonstruowany przez studentów, jest już gotowy. W tym roku do konkursu zakwalifikowało się 31 drużyn: ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Indii, Bangladeszu, Egiptu i Polski. Oprócz łazika z Politechniki Białostockiej, do konkursu staną marsjańskie pojazdy z Rzeszowa, Warszawy, Częstochowy i Szczecina.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/studenci-politechniki-bialostockiej-zbudowali-kolejnego-lazika-marsjanskiego/bhbh5

Udostępnij

Dawid Michała Anioła może upaść

Nauka i Technologie Dawid marmur Michał Anioł posąg

Posąg Dawida dłuta Michała Anioła może zawalić się pod własnym ciężarem, twierdzą eksperci z włoskiego Komitetu Badań Naukowych i Uniwersytetu we Florencji po serii badań posągu i eksperymentów z jego kopiami. Posąg stoi pod dachem od 1873 roku, ale wcześniej stał przed blisko 400 lat pod gołym niebem i wtedy w marmurze powstały mikropęknięcia. Posąg będzie odtąd stale obserwowany.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://niezalezna.pl/54696-rzezba-michala-aniola-sie-zawali

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://niezalezna.pl/54696-rzezba-michala-aniola-sie-zawali