Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Fiaskiem zakończyły się piątkowe rozmowy o dostawach rosyjskiego gazu na Ukrainę

Świat

Ukraińcy oświadczyli, że pozwą Gazprom do Sądu Arbitrażowego w Sztokholmie za zawyżenie ceny gazu, Rosja oświadczyła, że w końcu maja zażąda przedpłat, bo Ukraina nie zapłaciła za dwumiesięczne dostawy. Rozmowy prowadzili ministrowie energetyki Ukrainy Jurij Prodan i Rosji Aleksander Nowak oraz unijny komisarz ds. energii Günther Oettinger. – Zidentyfikowaliśmy dziś kwestie, które muszą zostać rozwiązane i stworzyliśmy harmonogram dalszych spotkań – powiedział Oettinger. Następna tura rozmów ma odbyć się za dwa tygodnie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,134642,15892971,Brak_porozumienia_UE_Rosja_Ukraina__Ukraincy_pozwa.html?piano_t=1&google_editors_picks=true

Udostępnij

Nowy rynek pracy dla Polaków otwiera się w Szwajcarii

Świat emigracja praca Szwajcaria Unia Europejska

Rząd Szwajcarii  zlikwidował limity na wydawanie długoterminowych pozwoleń na pobyt dla obywateli Unii Europejskiej, poza Bułgarią i Rumunią. Obecnie pracuje tam około 40 tysięcy Polaków, wielu na wysokich stanowiskach menadżerskich. Płaca minimalna wynosi tam około 4 tysięcy franków, ale wysokie ceny nie pozwalają na stosowanie prostego porównania zarobków z uzyskiwanymi w Polsce.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/446436/Szwajcarski-rynek-pracy-od-maja-stoi-otworem-dla-Polakow/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/446436/Szwajcarski-rynek-pracy-od-maja-stoi-otworem-dla-Polakow/