Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rząd chce parytetów w prywatnych spółkach

Gospodarka

Wprowadzenie parytetów w radach nadzorczych prywatnych spółek proponuje Ministerstwo Gospodarki. Do 2020 w radach nadzorczych miałoby zasiadać 40% kobiet, jak chce Komisja Europejska.

MG nie jest pewne, czy wdrożenie parytetów to dobry pomysł i może rozważyć ich niewprowadzanie, jeśli stanowisko biznesu będzie pozytywne. Parytety mogą być rozwiązaniem sprzecznym z Konstytucją RP, jako nadmierna ingerencja w wolność gospodarczą, a ściślej, w prawo własności i autonomię spółek.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biznes.newseria.pl/news/ministerstwo_gospodarki,p513228329

Udostępnij

Prawie 195 mln zł kary będzie musiała zapłacić Polska do unijnej kasy za przekroczenie limitów produkcji mleka w roku kwotowym 2013/2014 o 1,7 proc.

Gospodarka kara mleko skup Unia Europejska

Od 1 kwietnia 2013 r. do 31 marca 2014 r. mleczarnie skupiły 10,076 mld kg mleka, a limit wynosił 9,908 mld kg. Karę zapłaci 56 tys. dostawców mleka do punktów skupu, którzy przekroczyli przyznane im limity. Będą musieli zapłacić około 30 groszy za każdy kilogram mleka dostarczony ponad limit. Ceny skupu mleka w Polsce w tym czasie zbliżały się okresowo do 2 zł za kilogram

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ppr.pl/artykul-polska-przekroczyla-o-ok-1-7-proc-limit-mleka-183132-dzial-1.php

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ppr.pl/artykul-polska-przekroczyla-o-ok-1-7-proc-limit-mleka-183132-dzial-1.php