Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Burmistrz Toronto poszedł wczoraj na kurację odwykową, zawieszając na jej czas pełnienie funkcji.

Nieistotne

W filmie opublikowanym na początku tygodnia przez tabloid „Toronto Sun” Rob Ford ordynarnie komentuje kandydatki na burmistrza w wyborach przewidzianych na październik, wyznaje, że jest zmęczony „całą tą pier… polityką”, opisuje, „jak pier… swoją żonę” i przyznaje, że codziennie pije alkohol. Wcześniej kanadyjskie media ujawniły zeznania pracowników ratusza, według których burmistrz palił marihuanę, prowadził samochód po pijanemu i korzystał z usług prostytutek.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15038055/burmistrz-toronto-znow-przylapany-idzie-na-odwyk

Udostępnij

Projektanci mody próbowali oszukać fiskusa na 200 milionów Euro, dostali wyroki więzienia

Nieistotne podatki sąd więzienie

Znani projektanci mody Domenico Dolce i Stefano Gabbana skazani zostali w środę na 18 miesięcy więzienia przez włoski sąd za oszustwa podatkowe popełniane w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Przed 28 laty projektanci założyli firmę Dolce&Gabbana, produkującą damską bieliznę i szybko zyskali wielką światową popularność. Wyrok wydany w drugiej instancji jest prawomocny.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://swiat.newsweek.pl/dolce-i-gabbana-skazani-na-wiezienie-newsweek-pl,artykuly,285149,1.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://swiat.newsweek.pl/dolce-i-gabbana-skazani-na-wiezienie-newsweek-pl,artykuly,285149,1.html