Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Szósty Boeing 787 Dreamliner latać będzie w barwach PLL LOT

Gospodarka

Samolot przyleciał z fabryki w Everett koło Seattle w USA i wylądował na lotnisku Chopina w Warszawie wczoraj około godziny 18. Od połowy maja latać będzie do Chicago, Nowego Jorku, Toronto i Pekinu, przewiduje się także użycie go w lotach czarterowych. Pierwszy Dreamliner przyleciał do Polski w listopadzie 2012 roku, piąty dołączył do floty PLL LOT w sierpniu ubiegłego roku. Obecnie nasz przewoźnik jest jedyną europejska linią używającą w długodystansowych połączeniach wyłącznie dreamlinerów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://manager.money.pl/news/artykul/szosty;dreamliner;dolaczyl;do;floty;lot-u,237,0,1526509.html

Udostępnij

Bezpłatna komunikacja miejska w Żorach w województwie śląskim

Gospodarka autobus dotacje komunikacja miejska

Bez biletów mogą jeździć miejskimi autobusami mieszkańcy miasta i przyjezdni. Siedem miejskich linii wyposażonych zostało w nowe autobusy. Budżet miasta zapłaci za komunikację około 3 milionów złotych, tyle samo, ile dopłacał dotąd do spółki komunikacyjnej sprzedającej bilety w swoich autobusach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15031960/ruszyla-bezplatna-komunikacja-miejska-w-zorach

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15031960/ruszyla-bezplatna-komunikacja-miejska-w-zorach