Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Umowa o wolnym handlu między UE a Japonią w przyszłym roku

Świat

Taki termin zawarcia umowy przewidują kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Japonii Shinzo Abe, który od wizyty w Berlinie rozpoczął wczoraj polityczną podróż po Europie. Premier Japonii poza Niemcami planuje odwiedzić Wielką Brytanię, Portugalię, Hiszpanię, Francję i Belgię. Rozmowy mają dotyczyć bezpieczeństwa i handlu. Zdaniem ekspertów podpisanie umowy o wolnym handlu spowoduje zwiększenie eksportu z Europy do Japonii o jedną trzecią.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.psz.pl/tekst-45297/Merkel-i-Abe-chca-umowy-o-wolnym-handlu-miedzy-UE-a-Japonia-w-2015-roku

Udostępnij

Korea Północna ostrzeliwała wody na granicy z Koreą Południową

Świat artyleria korea korea północna linia demarkacyjna ostrzał

Ostrzał 50 pociskami artyleryjskimi zaczął się we wtorek 29 kwietnia o godzinie drugiej po południu i trwał około 10 minut. Cztery godziny wcześniej Korea Północna zawiadomiła o planowanych ćwiczeniach. Inaczej niż dotąd pociski spadały wyłącznie po stronie należącej do Korei Północnej, bez naruszania linii demarkacyjnej na Morzu Żółtym, która rozdziela terytoria obu krajów. Podczas podobnych ćwiczeń przeprowadzonych 31 marca Korea Północna wystrzeliła 500 pocisków, a 100 z nich przekroczyło linię demarkacyjną.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/05/01/korea-polnocna-ostrzelala-przygraniczne-wody/

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/05/01/korea-polnocna-ostrzelala-przygraniczne-wody/