Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Korea Północna ostrzeliwała wody na granicy z Koreą Południową

Świat

Ostrzał 50 pociskami artyleryjskimi zaczął się we wtorek 29 kwietnia o godzinie drugiej po południu i trwał około 10 minut. Cztery godziny wcześniej Korea Północna zawiadomiła o planowanych ćwiczeniach. Inaczej niż dotąd pociski spadały wyłącznie po stronie należącej do Korei Północnej, bez naruszania linii demarkacyjnej na Morzu Żółtym, która rozdziela terytoria obu krajów. Podczas podobnych ćwiczeń przeprowadzonych 31 marca Korea Północna wystrzeliła 500 pocisków, a 100 z nich przekroczyło linię demarkacyjną.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/05/01/korea-polnocna-ostrzelala-przygraniczne-wody/

Udostępnij

Ukraina to sztuczny kraj, twierdzi prezydent Rosji

Świat prezydent putin rosja UE ukraina USA

– Nie ulega wątpliwości, że celem Władimira Putina jest uzyskanie pełnej kontroli nad Ukrainą. Osobiście mówił mi, że Ukraina to sztuczny kraj – wyznał wczoraj w Waszyngtonie szef Komisji Europejskiej Jose Barroso przemawiając w Radzie Atlantyckiej. Dodał, że zachód musi przekonać prezydenta Putina, że – jak się wyraził – możemy mieć niepodległą suwerenną, stabilną, demokratyczną i prosperującą Ukrainę. Barroso dodał, że Europa przygotowuje sankcje, ale celem UE nie jest konfrontacja z Rosją.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Jose-Barroso-celem-Wladimira-Putina-jest-uzyskanie-pelnej-kontroli-na-Ukraina,wid,16575199,wiadomosc.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Jose-Barroso-celem-Wladimira-Putina-jest-uzyskanie-pelnej-kontroli-na-Ukraina,wid,16575199,wiadomosc.html