Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prezydent USA przyleci do Polski w 25. rocznicę odzyskania niepodległości

Świat

Termin wizyty w Polsce Baracka Obamy podała wczoraj kancelaria prezydenta Bronisława Komorowskiego i potwierdził Waszyngton. Na rocznicowe uroczystości ćwierćwiecza niepodległości Polski 3 czerwca przyjadą też szefowie rządów oraz przywódcy innych państw. Z Polski prezydent Obama pojedzie w czerwcu do Francji oraz weźmie udział w szczycie G7 w Brukseli. Prezydent USA dotychczas odwiedził Polskę raz – pod koniec maja 2011 roku jako gość honorowy szczytu Europy Środkowej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1113716,Barack-Obama-w-czerwcu-przyjedzie-do-Polski

Udostępnij

32 miliardy euro w gotówce wywiózł Janukowycz ciężarówkami do Rosji

Świat Janukowycz prezydent separatyści ukraina

Blisko 100 miliardów dolarów ukradł z państwowej kasy Wiktor Janukowycz oraz ludzie z jego klanu, twierdzi prokurator generalny Ukrainy Ołeh Mahnicki, około 32 miliardów zostało wywiezionych ciężarówkami do Rosji. Według prokuratury z pieniędzy tych finansowana jest obecnie działalność prorosyjskich separatystów oraz uzbrojonych bojówek na wschodzie i południu państwa. Trwa śledztwo w sprawie zlokalizowania ukradzionych pieniędzy, pomoc obiecały prokuratury USA i Wielkiej Brytanii, dotąd udało się zlokalizować około 3 mld dolarów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukrainska-prokuratura-Wiktor-Janukowycz-ukradl-100-mld-dolarow,wid,16575756,wiadomosc.html?ticaid=112a56

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukrainska-prokuratura-Wiktor-Janukowycz-ukradl-100-mld-dolarow,wid,16575756,wiadomosc.html?ticaid=112a56