Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

32 miliardy euro w gotówce wywiózł Janukowycz ciężarówkami do Rosji

Świat

Blisko 100 miliardów dolarów ukradł z państwowej kasy Wiktor Janukowycz oraz ludzie z jego klanu, twierdzi prokurator generalny Ukrainy Ołeh Mahnicki, około 32 miliardów zostało wywiezionych ciężarówkami do Rosji. Według prokuratury z pieniędzy tych finansowana jest obecnie działalność prorosyjskich separatystów oraz uzbrojonych bojówek na wschodzie i południu państwa. Trwa śledztwo w sprawie zlokalizowania ukradzionych pieniędzy, pomoc obiecały prokuratury USA i Wielkiej Brytanii, dotąd udało się zlokalizować około 3 mld dolarów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukrainska-prokuratura-Wiktor-Janukowycz-ukradl-100-mld-dolarow,wid,16575756,wiadomosc.html?ticaid=112a56

Udostępnij

Sekretarz stanu USA gwarantuje obronę krajów członkowskich przez siły zbrojne NATO

Świat Europa nato obrona USA

– Musimy razem dać Rosji do zrozumienia, że terytorium NATO jest nienaruszalne i będziemy bronić każdego cala – powiedział sekretarz stanu USA John Kerry przemawiając wczoraj w Radzie Atlantyckiej w Waszyngtonie z okazji 65. rocznicy powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego. Zdaniem Kerrego kryzys ukraiński sprawił, że NATO znalazło się w przełomowym momencie i po dwudziestu latach działań głównie w misjach ekspedycyjnych pakt wraca do głównego celu, dla którego został stworzony, to znaczy obrony państw doń należących. Do wzrostu bezpieczeństwa, zdaniem sekretarza, konieczna jest niezależność energetyczna krajów NATO oraz likwidacja barier gospodarczych między Europą a Stanami Zjednoczonymi w rezultacie zakończenia negocjacji w sprawie Umowy o transatlantyckim partnerstwie handlowym i inwestycyjnym.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15006169/kerry-bedziemy-bronic-kazdego-cala-terytorium-nato

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15006169/kerry-bedziemy-bronic-kazdego-cala-terytorium-nato