Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

12-letni chłopcy walczyli w klatce na gali bokserskiej w Rawiczu

Sport

Walka skończyła się nokautem po 90 sekundach. Rzecznik praw dziecka Marek Michalak złożył w tej sprawie wniosek do prokuratury. Walka odbyła się według reguł Mieszanych Sztuk Walki (mixed martial arts – MMA), które pozwalają na brutalne uderzenia i kopnięcia. Dariusz Wiśniewski, trener chłopców powiedział, że miał to być pokaz, na który zgodzili się rodzice chłopców, a nokaut był wypadkiem. O udziale 12- latków w gali MMA poinformowało radio Elka z Leszna, jej dziennikarze umieścili w Internecie film z pojedynku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,15885934,W_Rawiczu_12_latkowie_walczyli_w_klatce__Interweniuje.html

Udostępnij

Skoków narciarskich na igelicie w Wiśle Malince na razie nie będzie

Sport igelit skocznia skoki narciarskie

Skocznia wymaga gruntownego remontu, drewniany zeskok, na którym leży igelit jest zmurszały i może się zawalić. Na początku sierpnia na skoczni mają się odbyć zawody Grand Prix w letnich skokach narciarskich. Skocznia w Wiśle Malince powstała w 1933 r. Po gruntownej modernizacji rozpoczętej na początku roku 2005 została oddana do użytku latem 2008 roku. Koszt przebudowy, łącznie z potrzebnymi naprawami i wzmocnieniem zeskoku, wyniósł 47 mln zł. Eksperci badają, jak to się stało, że konstrukcja uległa zniszczeniu w ciągu sześciu lat.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.wp.pl/kat,1835,title,Skocznia-narciarska-w-Wisle-Malince-zamknieta,wid,16575189,wiadomosc.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.wp.pl/kat,1835,title,Skocznia-narciarska-w-Wisle-Malince-zamknieta,wid,16575189,wiadomosc.html