Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Skoków narciarskich na igelicie w Wiśle Malince na razie nie będzie

Sport

Skocznia wymaga gruntownego remontu, drewniany zeskok, na którym leży igelit jest zmurszały i może się zawalić. Na początku sierpnia na skoczni mają się odbyć zawody Grand Prix w letnich skokach narciarskich. Skocznia w Wiśle Malince powstała w 1933 r. Po gruntownej modernizacji rozpoczętej na początku roku 2005 została oddana do użytku latem 2008 roku. Koszt przebudowy, łącznie z potrzebnymi naprawami i wzmocnieniem zeskoku, wyniósł 47 mln zł. Eksperci badają, jak to się stało, że konstrukcja uległa zniszczeniu w ciągu sześciu lat.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://sport.wp.pl/kat,1835,title,Skocznia-narciarska-w-Wisle-Malince-zamknieta,wid,16575189,wiadomosc.html

Udostępnij

Hiszpanie kpią z rasistów jedząc banany

Sport kibice piłka nożna rasizm

Banany jedzą ostentacyjnie i publicznie w Hiszpanii piłkarze, kibice, politycy oraz ludzie nie związani ani z piłką nożna, ani z polityką. To forma demonstracji sprzeciwu wobec rasizmu, która powstała, kiedy podczas meczu ligi hiszpańskiej Villarreal – Barcelona w czarnoskórego Daniego Alvesa ktoś rzucił bananem, a piłkarz podniósł go, zjadł i skórkę wyrzucił poza boisko. – Nie zwalczymy tych zacofańców, wypada się tylko z nich śmiać – powiedział piłkarz po meczu, dodając, że z przejawami rasizmu kibiców styka się od początku gry w hiszpańskiej lidzie piłkarskiej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/sport/1,65025,15874208,Dani_Alves_je_banana_i_drwi_z_rasistow.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/sport/1,65025,15874208,Dani_Alves_je_banana_i_drwi_z_rasistow.html