Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Sekretarz stanu USA gwarantuje obronę krajów członkowskich przez siły zbrojne NATO

Świat

– Musimy razem dać Rosji do zrozumienia, że terytorium NATO jest nienaruszalne i będziemy bronić każdego cala – powiedział sekretarz stanu USA John Kerry przemawiając wczoraj w Radzie Atlantyckiej w Waszyngtonie z okazji 65. rocznicy powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego. Zdaniem Kerrego kryzys ukraiński sprawił, że NATO znalazło się w przełomowym momencie i po dwudziestu latach działań głównie w misjach ekspedycyjnych pakt wraca do głównego celu, dla którego został stworzony, to znaczy obrony państw doń należących. Do wzrostu bezpieczeństwa, zdaniem sekretarza, konieczna jest niezależność energetyczna krajów NATO oraz likwidacja barier gospodarczych między Europą a Stanami Zjednoczonymi w rezultacie zakończenia negocjacji w sprawie Umowy o transatlantyckim partnerstwie handlowym i inwestycyjnym.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15006169/kerry-bedziemy-bronic-kazdego-cala-terytorium-nato

Udostępnij

Rosja zapowiada sankcje w odwecie za nałożone na nią restrykcje

Świat gaz Gazprom rosja sankcje

Moskwa odpowie sankcjami na sankcje, powiedział wczoraj portalowi Gazieta.ru wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow. Wiceminister oskarżył Europę o niezrozumienie sytuacji na Ukrainie oraz o wysługiwanie się Stanom Zjednoczonym. Wcześniej Gazprom ostrzegł, że sankcje pogorszą sytuację gospodarczą koncernu, a efektem tego mogą być zakłócenia w dostawach gazu, szczególnie rurociągami biegnącymi przez Ukrainę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/457553,rosyjskie-msz-bedzie-ostra-odpowiedz-na-zachodnie-sankcje.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/457553,rosyjskie-msz-bedzie-ostra-odpowiedz-na-zachodnie-sankcje.html