Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kontrola skarbówki i prokuratury za „zbyt duże” obroty Imagisu

Gospodarka

1,5 miliarda złotych przychodu przy jednym zatrudnionym pracowniku wygenerowała wchodząca na giełdę spółka Imagis będąca właścicielem zajmującej się handlem smartfonami firmy GPS Konsorcjum. Wzbudziło to podejrzenia kilku prokuratur okręgowych i Urzędu Kontroli Skarbowej, które próbują ustalić czy Imagis brał udział w praniu brudnych pieniędzy pochodzących z tzw. transakcji karuzelowych.

Spółka nie uczestniczy w „żadnym nielegalnym procederze” – skomentował szef rady nadzorczej GPS Konsorcjum Marcin Niewęgłowski. Transakcje karuzelowe polegają na sprzedaży produktu przez łańcuszek spółek z różnych krajów, a następnie wyłudzeniu zwrotu podatku VAT. Jeśli obroty Imagisu są prawdziwe, firma ma ponad 20% rynku smartfonów w Polsce.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://newconnect.pb.pl/3656451,26212,newconnect-1-osoba-i-1-5-mld-zl-przychodu

Udostępnij

Firmy wypłacają część pensji pod stołem, żeby uniknąć podatków i składek na ZUS

Gospodarka podatki ZUS

Bez podatku i bez księgowania dostaje część wynagrodzenia za pracę około 50 proc. pracowników prywatnych firm, wynika z badań przeprowadzonych przez Centrum Profilaktyki Społecznej i Katedry Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu pod kierunkiem prof. Mariusza Jędrzejki. Właściciele nie płacą za tę część wynagrodzenia ani podatku, ani składek na ZUS, dzięki temu pracownicy mogą więcej zarobić. Taki sposób wypłacania wynagrodzeń najczęściej zdarza się w firmach budowlanych i handlowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/10,1105734-Nieoficjalny-dodatek-do-pensji.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/10,1105734-Nieoficjalny-dodatek-do-pensji.html