Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kontrola skarbówki i prokuratury za „zbyt duże” obroty Imagisu

Gospodarka

1,5 miliarda złotych przychodu przy jednym zatrudnionym pracowniku wygenerowała wchodząca na giełdę spółka Imagis będąca właścicielem zajmującej się handlem smartfonami firmy GPS Konsorcjum. Wzbudziło to podejrzenia kilku prokuratur okręgowych i Urzędu Kontroli Skarbowej, które próbują ustalić czy Imagis brał udział w praniu brudnych pieniędzy pochodzących z tzw. transakcji karuzelowych.

Spółka nie uczestniczy w „żadnym nielegalnym procederze” – skomentował szef rady nadzorczej GPS Konsorcjum Marcin Niewęgłowski. Transakcje karuzelowe polegają na sprzedaży produktu przez łańcuszek spółek z różnych krajów, a następnie wyłudzeniu zwrotu podatku VAT. Jeśli obroty Imagisu są prawdziwe, firma ma ponad 20% rynku smartfonów w Polsce.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://newconnect.pb.pl/3656451,26212,newconnect-1-osoba-i-1-5-mld-zl-przychodu

Udostępnij

Firmy wypłacają część pensji pod stołem, żeby uniknąć podatków i składek na ZUS

Gospodarka podatki ZUS

Bez podatku i bez księgowania dostaje część wynagrodzenia za pracę około 50 proc. pracowników prywatnych firm, wynika z badań przeprowadzonych przez Centrum Profilaktyki Społecznej i Katedry Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu pod kierunkiem prof. Mariusza Jędrzejki. Właściciele nie płacą za tę część wynagrodzenia ani podatku, ani składek na ZUS, dzięki temu pracownicy mogą więcej zarobić. Taki sposób wypłacania wynagrodzeń najczęściej zdarza się w firmach budowlanych i handlowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/10,1105734-Nieoficjalny-dodatek-do-pensji.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/10,1105734-Nieoficjalny-dodatek-do-pensji.html