Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Sfałszowany wyciek matur 2014 posłużył do wyłudzenia SMS-ów premium

Polska

Fałszywymi okazały się arkusze maturalne, jakie 28.04.2014 otrzymały redakcje kilku serwisów. „Informacje te – przesłane drogą mailową do większości redakcji – są nieprawdziwe”, poinformował dr Marcin Smolik, p.o. dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Na nieprawdziwość arkuszy wskazują również: zaledwie 19 minut między utworzeniem pliku a wysłaniem go mailem do redakcji, przekroczenie wymagań maturalnych przez jedno z zadań oraz powtórzenie jednego z zadań na jednej z poprzednich próbnych matur.

W sieci pojawiły się już strony mające udostępniać arkusze. Przy próbie ściągnięcia pliku należy poprosić o SMS z kodem weryfikacyjnym, co w rzeczywistości oznacza płatną subskrypcję i kosztuje 3,69 PLN.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-matur-2014/

Udostępnij

584.000 złotych za 22 serwisy GUS-u

Polska GUS strona internetowa

584.000 złotych kosztowała migracja 22 serwisów GUS-u do nowego systemu informatycznego, podał wykonawca, Ideo Sp. z o.o. Firma wdrożyła sieć serwerów, zintegrowała serwisy z zewnętrznymi źródłami danych statystycznych, dopracowała system zarządzania treścią do potrzeb GUS-u i stworzyła wizualną część stron (stat.gov.pl oraz serwisów tematycznych i regionalnych).

Trzeba podkreślić, że cena nie dotyczy wyłącznie zaprojektowania wyglądu strony.

Branża IT chwali projekt za zgodny z najnowszymi technologiami i rozsądną cenę jak za pełną obsługę 22 serwisów. Serwisy GUS-u odwiedza miesięcznie 6 milionów osób, które pobierają 44 terabajty dokumentów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ideo.pl/realizacje/art301,stat-gov-pl.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ideo.pl/realizacje/art301,stat-gov-pl.html