Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Sfałszowany wyciek matur 2014 posłużył do wyłudzenia SMS-ów premium

Polska

Fałszywymi okazały się arkusze maturalne, jakie 28.04.2014 otrzymały redakcje kilku serwisów. „Informacje te – przesłane drogą mailową do większości redakcji – są nieprawdziwe”, poinformował dr Marcin Smolik, p.o. dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Na nieprawdziwość arkuszy wskazują również: zaledwie 19 minut między utworzeniem pliku a wysłaniem go mailem do redakcji, przekroczenie wymagań maturalnych przez jedno z zadań oraz powtórzenie jednego z zadań na jednej z poprzednich próbnych matur.

W sieci pojawiły się już strony mające udostępniać arkusze. Przy próbie ściągnięcia pliku należy poprosić o SMS z kodem weryfikacyjnym, co w rzeczywistości oznacza płatną subskrypcję i kosztuje 3,69 PLN.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-matur-2014/

Udostępnij

584.000 złotych za 22 serwisy GUS-u

Polska GUS strona internetowa

584.000 złotych kosztowała migracja 22 serwisów GUS-u do nowego systemu informatycznego, podał wykonawca, Ideo Sp. z o.o. Firma wdrożyła sieć serwerów, zintegrowała serwisy z zewnętrznymi źródłami danych statystycznych, dopracowała system zarządzania treścią do potrzeb GUS-u i stworzyła wizualną część stron (stat.gov.pl oraz serwisów tematycznych i regionalnych).

Trzeba podkreślić, że cena nie dotyczy wyłącznie zaprojektowania wyglądu strony.

Branża IT chwali projekt za zgodny z najnowszymi technologiami i rozsądną cenę jak za pełną obsługę 22 serwisów. Serwisy GUS-u odwiedza miesięcznie 6 milionów osób, które pobierają 44 terabajty dokumentów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ideo.pl/realizacje/art301,stat-gov-pl.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ideo.pl/realizacje/art301,stat-gov-pl.html