Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Obrączkowe zaćmienie Słońca nad Antarktydą

Nauka i Technologie

Pas obrączkowego zaćmienia Słońca przebiegł dziś rano przez Antarktydę. Całkowitego zaćmienia nikt nie obserwował, bo widoczne było z miejsc całkowicie bezludnych, zaćmienie częściowe – około 80 proc. – widzieli naukowcy z baz na Antarktydzie oraz mieszkańcy południa Australii i Tasmanii. Obrączkowe zaćmienie słońca powstaje wtedy, kiedy księżyc jest oddalony od Ziemi, więc jego tarcza nie zakrywa całej powierzchni tarczy słonecznej. W Polsce zaćmienie takie widoczne było 29 kwietnia 1976 roku, jednak tylko częściowe, obejmujące około 60 proc. tarczy słonecznej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,15874049,We_wtorek_z_rana_pierscien_ognia_pojawi_sie_nad_Antarktyda.html

Udostępnij

Trwa moda na grafen, powstają nowe technologie wytwarzania

Nauka i Technologie grafen produkcja grafenu

Grafitowy proszek zmieszany w mikserze ze środkiem powierzchniowo czynnym daje około 5 gramów grafenu na godzinę. Kolejną technologię wytwarzania grafenu opracował w Irlandii zespól badaczy kierowany przez Jonathana Colemana z Trinity College w Dublinie. Z zastosowaniem tej technologii można wytwarzać w jednym urządzeniu około 100 gramów grafenu dziennie, twierdzą irlandzcy naukowcy. „Prostota nowej metody nasuwa na myśl sposób, w jaki został on po raz pierwszy wyizolowany przez Andre Geima i Konstantina Novoselova z University of Manchester. Nagrodzonego w roku 2010 Noblem odkrycia dokonali oni za pomocą ołówka i taśmy klejącej”, pisze portal Money.pl.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/przemysl/artykul/stworz-grafen-z-plynu-do-mycia-naczyn-i-,63,0,1520447.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/przemysl/artykul/stworz-grafen-z-plynu-do-mycia-naczyn-i-,63,0,1520447.html