Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ustawa pięknie brzmi, ale wykonać jej się nie da

Gospodarka

Nowe przepisy o promocji zatrudnienia są niewykonalne przez powiatowe urzędy pracy w większych miejscowościach, informuje Polska Agencja Prasowa. Ustawę, która podpisał właśnie prezydent Komorowski krytykują dyrektorzy powiatowych urzędów pracy za to, że nie liczy się z realiami. Na przykład nakłada na urzędy obowiązek profilowania każdego bezrobotnego, a tego nie da się zrobić tam, gdzie liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosi 10 albo 20 tysięcy osób.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/2-3-bezrobotnych-ma-prace-i-zbyt-wiele-bzdurnych-zalozen-3110949.html

Udostępnij

324 miliony odszkodowania zapłacą Apple, Google, Adobe i Intel

Gospodarka Adobe Apple Facebook Google Intel odszkodowanie zmowa cenowa

Apple, Google, Adobe i Intel zapłacą 324 miliony dolarów odszkodowania za zmowę o niepodkupowanie sobie nawzajem pracowników. Autorzy pozwu domagali się 3 miliardów dolarów odszkodowania. Za zmowę odpowiadały najwyższe władze firm. Giganci chcieli wciągnąć do zmowy również Facebooka, do którego ucieka wielu najzdolniejszych programistów, ale Mark Zuckerberg (szef Facebooka) nie chciał do nich dołączyć.

80% odszkodowania trafi do 64.000 pracowników firm, a 20% do prawników.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/giganty-internetowe-zaplaca-kare,0,5634097,1,news-detal

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/giganty-internetowe-zaplaca-kare,0,5634097,1,news-detal