Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Uwięziliśmy obserwatorów OBWE, bo to szpiedzy, mówią prorosyjscy separatyści

Świat

– Decydujemy teraz, co z nimi robić, możliwe, że wymienimy tych oficerów na naszych ludzi, zatrzymanych przez kijowskie władze – oświadczył przedstawiciel prorosyjskich separatystów ze Słowiańska, pytany, jakie mają zamiary wobec uczestników misji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, podaje agencja Interfax-Ukraina. Samozwańczy mer Doniecka Wiaczesław Ponomariow oznajmił, że wśród obserwatorów misji OBWE są szpiedzy. Misja OBWE kontrolowała przestrzeganie prawa i sytuację ludności cywilnej we wschodniej Ukrainie na podstawie Dokumentu Wiedeńskiego o środkach budowy zaufania i bezpieczeństwa.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1109834,Separatysci-ze-Slowianska-na-razie-nie-uwolnimy-obserwatorow-OBWE

Udostępnij

Porwane licealistki są gwałcone i zmuszane do posług

Świat gwałt islamscy terroryści Nigeria szariat

Gwałcą dziewczęta i zmuszają je do usługiwania terroryści islamscy z grupy Boko Haram w Północnej Nigerii, którzy porwali ponad 200 uczennic miejscowych liceów. Według niepotwierdzonych pogłosek część uczennic wywieźli za granicę do Czadu lub do Nigru. Nieznane są losy 187 porwanych dziewczynek, 43 udało się uciec. Terroryści potępiają zachodnią kulturę i domagają się utworzenia w Północnej Nigerii państwa rządzonego według praw szariatu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,133290,15860336,Prawie_200_uczennic_nadal_jest_niewolonych_i_wykorzystywanych.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,133290,15860336,Prawie_200_uczennic_nadal_jest_niewolonych_i_wykorzystywanych.html