Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

naTemat z 600 tysiącami zysku po dwóch latach działalności

Nieistotne

600 tysięcy złotych zysku przy 3 milionach złotych przychodu odnotował w 2013 roku serwis naTemat. Stworzony przez Tomasza Lisa a kierowany przez Tomasza Machałę serwis jako jedno z niewielu polskich przedsięwzięć internetowych o tej skali po dwóch latach działalności przynosi zyski. Stronę odwiedza 3,5 miliona osób i utrzymuje się głównie z kampanii natywnych, a nie klasycznych reklam. Machała zapowiedział wdrożenie nowego szablonu strony prawdopodobnie jeszcze w 2014 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.spidersweb.pl/2014/04/tomasz-machala-natemat-zarobil-600-tys-2013.html

Udostępnij

Najbliższej nocy będą spadać gwiazdy

Nieistotne Kwadrantydy Lirydy rój meteorów

Rój meteorów, które zostały utworzone przez kometę C/1861 G1 będzie dzisiejszej nocy widoczny na niebie. Meteory płonące w ziemskiej atmosferze najlepiej obserwować od godziny 23 do świtu. Poprzednio podobne zjawisko widoczne było od 1 do 7 stycznia, kiedy do Ziemi zbliżył się rój meteorów zwanych Kwadrantydami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1105612,Niezwykle-widowisko-na-niebie-Kolejna-gratka-dla-fanow-astronomii

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1105612,Niezwykle-widowisko-na-niebie-Kolejna-gratka-dla-fanow-astronomii